Telefoniczna obsługa zamówień: 85 662 60 72


Kompostownik Marley 400 L - Promocja!

243,00 zł 199,00 zł z VAT 161,79 zł netto

Ten produkt wysyłamy w 48 godzin

Producent: MARLEY

 

Nowy kompostownik Thermo-King: to najwyższej jakości produkt wyróżniający się wzorem, materiałem i właściwościami idealnymi dla kompostowania. Dodatkowo, łatwość użytkowania sprawia, że kompostownik Thermo-King jest najlepszy w swojej klasie.

Główne zalety kompostownika:
• łatwe napełnianie poprzez dwie duże klapy.
• szybkie kompostowanie dzięki optymalnemu systemowi wentylacyjnemu i ścianom termicznym wyprodukowanym z Thermolenu®.
• NOWOŚĆ! System Easy-lock – zapewnia montaż bez użycia narzędzi.
• NOWOŚĆ! Regulacja pokrywy typu Wind-Fix – ustawienie letnie i zimowe daje możliwość regulacji cyrkulacji powietrza i chroni
przed wiatrem.
• dostępne w trzech wielkościach: 400, 600 i 900 litrów.
• ogrodzenie gruntowe dostępne na zamówienie.

Kompostownik 400l wymiary:
  • długość 74 cm
  • szerokość 74 cm
  • wysokość 84 cm
Kompostowanie to układanie odpadów organicznych w warstwach w taki sposób, aby uległy rozkładowi. Rozkład taki można osiągnąć dzięki działaniu mikroorganizmów z tlenem. Końcowym produktem tych procesów jest kompost.

Kompost jest wartościowym środkiem użyźniania ziemi w ogrodzie. Korzyści wysokiej jakości kompostu dla gleby zostały potwierdzone naukowo – w odróżnieniu od prostego nawożenia mineralnego, kompost konserwuje i zwiększa żyzność gleby. Dodatkowym atutem jest fakt, że produkowanie kompostu może zmniejszyć ilość odpadów domowych nawet o 30%. Dzięki temu można zaoszczędzić niemałą kwotę na opłatach za wywóz odpadów. Kompostowanie to również aktywny wkład w ochronę środowiska.

Odpowiednie usytuowanie kompostownika: Kompostownik należy ustawić bezpośrednio na glebie, co umożliwi dostęp mikroorganizmów do środka. W celu ochrony przed gryzoniami należy użyć ogrodzenia gruntowego lub płyty dolnej. Ustawienie kompostownika w dobrze nasłonecznionym miejscu sprawi, że zachodzący w nim proces rozkładu będzie bardziej skuteczny. Kompostownik potrzebuje ciepła słonecznego, żeby wyparowaćaz niego wilgoć, jednak nie  powinien być całkiem suchy. Kompostownik należy ustawić w miejscu chronionym od wiatru, ale nie całkowicie bezwietrznym, ponieważ cyrkulacja powietrza jest ważna dla właściwego rozkładu odpadów organicznych.

Kilka przydatnych wskazówek, jak uzyskać idealny kompost:  Napełniając kompostownik po raz pierwszy należy użyć jako spodnią warstwę masywnego materiału organicznego, np. pociętych konarów. Dzięki temu powietrze będzie miało łatwiejszy dostęp do kompostu, a woda będzie efektywniej odsączana. Spodnia warstwa powinna być przykryta warstwami wymieszanych odpadów organicznych z ogrodu i kuchni. Im bardziej wymieszane są odpady, tym łatwiej i szybciej będą ulegały rozkładowi. Na początku nie powinno się napełniać kompostownika po brzegi, lecz wyłącznie codziennymi odpadami organicznymi. Odpady kuchenne mają wysoka zawartość  wody. Ważna jest ciągła wentylacja, należy więc zadbać o dostateczny dostęp tlenu. Mokre składniki należy wymieszać z suchymi, a duże z małymi. Przestrzeganie tych kilku wskazówek sprawi, że uzyskają Państwo idealny kompost do ogrodu, a przy tym będą Państwo chronić nasze środowisko!

Co wkładać do kompostownika ?
Części owoców i warzyw, fusy po kawie i herbacie, skorupki jaj (pokruszone), rośliny doniczkowe, pocięte kwiaty, używana ziemia doniczkowa.

Czego nie należy wkładać do kompostownika ?
Mięsa i produktów mięsnych, ryb, chleba, skórki sera, kości, części chorych roślin, popiołu węglowego i węgla z grilla, papierosów, wkładek do odkurzacza, śmieci.

Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:

  • administratorem Pani/Pana danych osobowych jest NEXMAR SP Z O O z siedzibą przy ul. Mickiewicza 67, 16-070 Choroszcz, KRS: 0000057101, NIP: 5422381820, REGON: 050560740,
  • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu nawiązania kontaktu na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora
  • odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa oraz podmioty będące zaangażowane w kontakt
  • Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat
  • posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania
  • ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie danych może skutkować niemożliwością nawiązania kontaktu

NEXMAR Sp. z o.o.

ul. Mickiewicza 67, 16-070 Choroszcz
tel. 85 662 60 72 lub 665 801 701
e-mail. bok@dachyonline.pl